Additional information
| Gender | Mens |
|---|---|
| MFG Reference # | 1GLBR.Z11A.C1293A |
| Movement | Mechanical manual-winding |
| Case Materials | 18K 5N Red Gold |
| Case Description | Sapphire Caseback with Anti-Reflective Coating |
| Case Size | 41.5mm |
| Crystal | Double Sided Anti-Reflective Coating Sapphire Crystal |
| Complications | Astronomical moon phases, Second moon-phase display on the case back, Hours, minutes |
| Power Reserve | 90 Hours |
| Water-Resistance | 3 Bar |
| Dial Colors | Black Aventurine |
| Strap | 18k red gold pin, Black Alligator Leather |
| Limited Edition | 8 pieces |
| Import to Chrono24 |








