Additional information
| Gender | Ladies |
|---|---|
| MFG Reference # | 131.20.29.20.02.002 |
| Case Size | 29 |
| Movement | Automatic Chronometer |
| Case Materials | Stainless Steel, 18K Yellow Gold |
| Case Description | Engraved Roman Numerals on Bezel |
| Crystal | Domed Anti-Reflective Scratch-Resistant Sapphire Crystal |
| Complications | Date |
| Power Reserve | 50 Hours |
| Water-Resistance | 5 Bar |
| Dial Colors | White Silver |
| Dial Features | 18K Yellow Gold Hands and Indices |
| Strap | Stainless Steel, 18K Yellow Gold |
| Import to Chrono24 |








