Additional information
| Gender | Ladies |
|---|---|
| MFG Reference # | 220.55.34.20.99.006 |
| Case Size | 34 |
| Movement | Automatic, Master Chronometer Certified |
| Case Materials | 18K Sedna Gold |
| Case Description | Diamond-Paved Bezel, Anti-Magnetic, Transparent Case Back |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Complications | Anti-Magnetic |
| Power Reserve | 55 Hours |
| Water-Resistance | 15 Bar |
| Dial Colors | White |
| Dial Features | Diamond Hour Markers, Luminous Hands, 18K Sedna Gold Hands |
| Strap | 18K Sedna Gold |
| Import to Chrono24 |








