Additional information
| Gender | Mens |
|---|---|
| MFG Reference # | 227.60.55.21.03.001 |
| Case Size | 55 |
| Movement | Automatic Chronometer |
| Case Materials | 18K Sedna Gold, Titanium |
| Case Description | Blue Bi-Directional Rotating Bezel, Ceragold Numerals, Screw-In Crown, Transparent Case Back |
| Crystal | Flat Anti-Reflective Sapphire Crystal, Scratch-Resistant |
| Complications | Anti-Magnetic, Helium Escape Valve |
| Water-Resistance | 120 bar |
| Power Reserve | 60 Hours |
| Dial Colors | Blue Lacquer |
| Dial Features | 18K Sedna Gold Hands and Indexes with White Super-LumiNova |
| Strap | Titanium |
| Boxed Set Inclusions | Dark Blue Rubber Strap |
| Import to Chrono24 |








