Additional information
| Gender | Mens |
|---|---|
| MFG Reference # | 233.20.41.21.01.002 |
| Case Size | 41 |
| Movement | Automatic Chronometer |
| Case Materials | Stainless Steel, 18K Yellow Gold |
| Case Description | Unidirectional Rotating Bezel, Black Ceramic Bezel Ring, Ceragold Diving Scale, Screw-In Crown, Transparent Case Back |
| Crystal | Domed Anti-Reflective Scratch-Resistant Sapphire Crystal |
| Complications | Anti-Magnetic |
| Power Reserve | 60 Hours |
| Water-Resistance | 30 Bar |
| Dial Colors | Sand-blasted Black |
| Dial Features | Super-LumiNova Coated Hands, Arabic Numeral Hour Markers, 18K Yellow Gold Hands |
| Strap | Stainless Steel, 18K Yellow Gold |
| Import to Chrono24 |








