Additional information
| Gender | Unisex |
|---|---|
| MFG Reference # | U10320101A1U1 |
| Movement | Self-Winding Mechanical |
| Case Materials | Stainless Steel |
| Case Description | 18K Red Gold Bezel |
| Case Size | 36mm |
| Case Thickness | 9.68mm |
| Complications | Hour, Minutes, Seconds, Date |
| Power Reserve | 42 Hours |
| Water-Resistance | 100M |
| Dial Colors | White Mother-of-Pearl |
| Strap | Steel and Gold bracelet |
| Import to Chrono24 |








