Additional information
| Gender | Unisex |
|---|---|
| MFG Reference # | 104120 |
| Movement | Automatic |
| Case Materials | 18K Yellow Gold |
| Case Description | Screw-down crown with ceramic insert, Transparent Case Back |
| Case Size | 37 mm |
| Case Thickness | 6.45mm |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Complications | Hours, minutes, small seconds |
| Power Reserve | 72 Hours |
| Water-Resistance | 30 M |
| Dial Colors | 18k yellow gold |
| Dial Features | Yellow gold-plated hands and indexes |
| Strap | 18K Yellow Gold |
| Import to Chrono24 |








