Additional information
| Gender | Ladies |
|---|---|
| MFG Reference # | 140.53.39.21.99.002 |
| Movement | Self-Winding |
| Case Materials | 18K Sedna Gold |
| Case Description | Transparent Case Back |
| Case Size | 39.4 mm |
| Crystal | Domed, bevelled and scratch‑resistant sapphire crystal with anti‑reflective treatment on both sides |
| Complications | Hours, minutes |
| Power Reserve | 60 Hours |
| Water-Resistance | 3 Bar |
| Dial Colors | Pink |
| Dial Features | Diamond-polished kite-form hands, 18K Sedna Gold Hands |
| Strap | Burgundy Alligator Leather |
| Import to Chrono24 |








