Additional information
| Gender | Unisex |
|---|---|
| MFG Reference # | PFH952-2010004-300181 |
| Movement | Manual Winding |
| Case Materials | 18K Rose Gold |
| Case Description | Sapphire Case Back |
| Case Size | 40.6mm |
| Case Thickness | 10.9mm |
| Crystal | ARunic Anti-Reflective Sapphire |
| Complications | Hours. Minutes, Small Seconds |
| Power Reserve | 60 Hours |
| Water-Resistance | 30M |
| Dial Colors | Bright Peony |
| Dial Features | Alpha-shaped hands, 18K Rose Gold Appliques |
| Strap | Alligator Leather |
| Limited Edition | 30 pieces |
| Import to Chrono24 |








