Additional information
| Gender | Mens |
|---|---|
| MFG Reference # | M0A10591 |
| Movement | Automatic, Self-Winding |
| Case Materials | 18K Pink Gold |
| Case Description | Polished/satin-finished, Sapphire Crystal Case Back |
| Case Size | 39 mm |
| Case Thickness | 10.74 mm |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Complications | Calendar aperture, Hour, Minutes, Seconds, Chronometer |
| Power Reserve | 120 Hours |
| Water-Resistance | 50 M |
| Dial Colors | Burgundy |
| Dial Features | Alpha-style hands |
| Strap | Alligator Leather |
| Import to Chrono24 |








