Additional information
| Gender | Mens |
|---|---|
| MFG Reference # | 5010 1130 B64A |
| Movement | Automatic |
| Case Materials | Stainless Steel |
| Case Description | Unidirectional Rotating Bezel, Sapphire Case Back |
| Case Size | 42.3mm |
| Case Thickness | 14.3mm |
| Complications | Hour, Minutes, Seconds, Date |
| Power Reserve | 120 Hours |
| Water-Resistance | 30 Bar |
| Dial Colors | Sunburst Black |
| Strap | Black rubber strap |
| Import to Chrono24 |








