Additional information
| Gender | Ladies |
|---|---|
| MFG Reference # | 8928BR/5W/J20 DD00 |
| Case Size | 33 |
| Movement | Automatic |
| Case Materials | 18K Rose Gold |
| Case Description | Sapphire Crystal Case Back, Crown with Briolette Diamond, Diamond Bezel and Lugs |
| Crystal | Scratch-Resistant Sapphire Crystal |
| Power Reserve | 38 Hours |
| Water-Resistance | 30M |
| Dial Colors | Natural White Mother of Pearl |
| Dial Features | Arabic Numeral Hour Markers, Blued Hands, Dial Flange with Diamonds |
| Strap | 18K Rose Gold Chains |
| Import to Chrono24 |








