Additional information
| Gender | Unisex |
|---|---|
| MFG Reference # | SLGB006 |
| Movement | Spring Drive |
| Case Materials | 18K Yellow Gold |
| Case Description | LIMITED EDITION on the case back, See-through & Screw case back, Serial number engraved on the case back |
| Case Size | 37 mm |
| Case Thickness | 11.4mm |
| Crystal | Box shaped sapphire crystal |
| Complications | Power reserve indicator, Date, Hour, Minutes, Seconds |
| Power Reserve | 72 Hours |
| Water-Resistance | 10 Bar |
| Dial Colors | Black |
| Strap | Crocodile leather |
| Limited Edition | 80 pieces |
| Import to Chrono24 |








