Additional information
| Gender | Ladies |
|---|---|
| MFG Reference # | 131.20.29.20.55.001 |
| Case Size | 29 |
| Movement | Automatic Chronometer |
| Case Materials | Stainless Steel |
| Case Description | 18K Sedna Gold Bezel, Engraved Roman Numerals on Bezel, Transparent Case Back |
| Crystal | Domed Anti-Reflective Scratch-Resistant Sapphire Crystal |
| Complications | Date, Anti-Magnetic |
| Water-Resistance | 5 Bar |
| Power Reserve | 50 Hours |
| Dial Colors | White Mother-of-Pearl |
| Dial Features | Date Indicator, Diamond Hour Markers, 18K Sedna Gold Hands and Diamond Holders |
| Strap | Stainless Steel, 18K Sedna Gold |
| Import to Chrono24 |








