Additional information
| Gender | Unisex |
|---|---|
| MFG Reference # | U10320591Q1U1 |
| Movement | Automatic |
| Case Materials | Stainless Steel |
| Case Description | Diamond-set bezel, 18K Red Gold Bezel |
| Case Size | 36mm |
| Case Thickness | 9.68mm |
| Complications | Hour, Minutes, Seconds, Date |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Power Reserve | 42 Hours |
| Water-Resistance | 100M |
| Dial Colors | Chocolate |
| Strap | Steel and Gold bracelet |
| Import to Chrono24 |








