Additional information
| Gender | Ladies |
|---|---|
| MFG Reference # | 131.25.28.60.60.001 |
| Movement | Quartz |
| Case Materials | Stainless Steel, 18K Moonshineâ„¢ Gold |
| Case Description | Diamond-Paved Bezel |
| Case Size | 28mm |
| Crystal | Domed scratch‑resistant sapphire crystal with anti‑reflective treatment on both sides |
| Complications | Hour, Minute |
| Water-Resistance | 3 Bar |
| Dial Colors | Green |
| Dial Features | 18K Moonshineâ„¢ Gold hands, 12 Diamond Hour Markers |
| Strap | Stainless Steel, 18K Moonshineâ„¢ Gold |
| Battery Life | 48 Months |
| Import to Chrono24 |








